Logo TplusT -kursy i obozy językowe za granicą

Kursy językowe za granicą dla dorosłych

kursy językowe za granicą dla dorosłychKursy językowe za granicą dla dorosłych mogą dotyczyć zarówno nauki tzw. języka ogólnego jak i biznesowego. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Państwu ofertę kursów z zakresu języka ogólnego, czyli takiego, jaki potrzebny jest nam w różnych sytuacjach dnia codziennego. Natomiast o kursach biznesowych piszemy tutaj.

Przedział wiekowy uczestników na kursach językowych za granicą

Nasi klienci czasem zadają nam pytanie dotyczące wieku osób uczestniczących w kursach dla dorosłych. Dolną granicą jest zazwyczaj ukończone 18 lat, górnej granicy nie ma. Oczywiście w okresie wakacji (czerwiec-wrzesień) na kursach dominuje młodzież, która wykorzystuje wolny czas na podszlifowanie swoich umiejętności językowych. W trakcie roku szkolnego w grupach przeważają już osoby pracujące, więc rozstrzał wiekowy może być duży. Szkoły co prawda starają się dobrać grupy wiekowo, warto jednak pamiętać, że z punktu widzenia samego procesu nauczania najważniejszy dla szkoły podczas podziału na grupy jest poziom językowy uczestników. Ponieważ jednak część Klientów ceni sobie naukę w gronie osób w zbliżonym do siebie wieku, niektóre szkoły wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oferują kursy 30+, a nawet 50+.

Kursy językowe za granicą – dokąd mogą Państwo pojechać

Zapewne nikogo nie dziwi, że największą popularnością cieszą się kursy angielskiego w Anglii, a w szczególności angielski w Londynie. Wielka Brytania jednak to nie tylko Londyn. Do wyboru mają Państwo kursy w większych miastach jak Manchester, Edinburgh, Oxford, Cambridge czy Brighton, jak też w mniejszych miejscowościach takich jak Swanage.

Dużą popularnością cieszy się również angielski na Malcie. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jest to drugi język urzędowy na wyspie. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego klimat. Kurs angielskiego na Malcie może być świetnym połączeniem nauki języka z odpoczynkiem na słonecznej plaży.

Z dalszych destynacji w przypadku języka angielskiego do wyboru są kursy angielskiego w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii, czy też Australii. W przypadku wyboru jednego z tych miejsc zalecamy dłuższy pobyt (min. dwa tygodnie), który z pewnością zrekompensuje niedogodności długiej podróży.

Poza językiem angielskim na kursach językowych za granicą możecie Państwo „szlifować” język niemiecki, język francuski, język hiszpański i język włoski.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim okresie kursy hiszpańskiego w Hiszpanii oraz w Argentynie, na Kubie, na Dominikanie i w Meksyku.

W przypadku języka niemieckiego proponujemy Państwu kursy niemieckiego w Niemczech, w Austrii lub w Szwajcarii. Natomiast na kurs włoskiego zapraszamy Państwa do Włoch, a na kurs francuskiego do Francji lub do bardziej egzotycznego Maroko.